اشتراک گذاری

علت تار بودن تصویر دوربین کانن چیست ؟

تار شدن تصویر می‌تواند به دلیل وجود اشکالات سخت افزاری و یا نرم افزاری در دوربین اتفاق بیفتد. برای رفع این اشکال کارشناس تعمیر دوربین، دستگاه را بررسی کرده و با توجه به نوع اشکال پیش آمده، تعمیرات لازم را بر روی دوربین پیاده می‌سازد. معمولا عوامل سخت افزاری و نرم افزاری مختلفی در تار شدن تصاویر دوربین نقش دارند؛ از همین رو در این مقاله بر آن شده‌ایم تا ضمن بررسی اصلی‌ترین علل این اتفاق، پاسخ‌های روشن و تخصصی، در خصوص شیوه رفع این اشکال را با شما در میان بگذاریم.

تار بودن تصویر، مشکلی کلی بوده و ممکن است هر برند و مدلی از دوربین را دچار اختلال کند و دردسرهای بسیاری را برای کاربران به همراه داشته باشد. به طور کلی سه عامل اصلی وجود دارد که باعث تار شدن عکس می شوند و هر سه عامل در کیفیت هر عکسی که توسط دوربین کانن گرفته میشود، تاثیر گذار است.

در ادامه به بررسی این سه عامل مهم خواهیم پرداخت و راه های موجود جهت رفع این اشکال را بررسی خواهیم کرد. اگر شما عزیزان نیز از مشکل تار بودن تصویر دوربین کانن خود احساس ناراحتی میکنید و به هر دلیلی تمایل به کسب آگاهی بیشتر در این زمینه دارید، با ما همراه باشید تا راهکار های مفیدی برای از بین بردن این اختلال مطرح نماییم.

تار بودن تصویر دوربین کانن

عوامل مهم در تار بودن تصویر دوربین کانن

اختلالات موجود در لنز

از دیگر دلایل مهم در تار بودن تصویر دوربین کانن، وجود اختلال در لنز این تجهیزات است. بروز این مشکل را میتوان از آن دسته از اتفاقاتی دانست که به ندرت رخ میدهد. البته، بارها اتفاق می افتد که مردم فکر می کنند لنز دوربین کانن آنها تار شده است اما دلیل اصلی در واقع خارج از فوکوس بودن سوژه است. مثلا در عکس های منظره، در لبه ی سوژه ی پیش زمینه معمولا تاری و محو شدگی بیشتری نسبت به بقیه عکس وجود دارد که مربوط به خارج از فوکوس بودن آنهاست. از این رو توصیه میشود، بررسی سلامت لنز را به کارشناسان و متخصصان این حوزه در نمایندگی تعمیرات کانن بسپارید.

عدم فوکوس مناسب

یکی دیگر از عوامل موثر در تار بودن تصویر دوربین کانن، خارج بودن از فوکوس مناسب است. این تاری عکس ها به دو شکل میتواند اتفاق بیفتد. اغلب این نوع تاری به خاطر نبود فوکوس درست و دقیق بر روی سوژه میباشد. حتی فوکوس کردن اندکی جلوتر یا اندکی پشت سوژه هم باعث میشود، وضوح کافی از دست برود. حالت بدتر این است که شما از سیستم اتوفوکوس یا فوکوس خودکار، استفاده کرده باشید و این سیستم به غلط روی سوژه یا محل دیگری فوکوس کرده باشد و به همین علت ناحیه مورد نظر تار و محو شده باشد. آنچه برای جلوگیری از تار بودن تصویر دوربین کانن پیشنهاد میشود، گذاشتن وقت کافی در هنگام شات زدن برای دستیابی به فوکوس دقیق و صحیح می است.

لرزش دوربین و تاری حرکتی

شاید مهم ترین علت تار شدن عکس، محو شدن بر اثر حرکت باشد. چه حرکت و لرزش دوربین چه حرکت سوژه میتواند در تار بودن تصویر دوربین کانن ، تاثیرگذار باشد. این اتفاق در علم عکاسی، به موشن بلر معروف است و وقتی روی میدهد که چیزی در لحظه ی عکاسی، به اندازه ی چند پیکسل حرکت کند. اگرچه این نوع تار شدگی به شدت به میزان سرعت سوژه در عکس شما یا تکان دوربین بستگی دارد، اما با سرعت شاتر دوربین شما نیز بی ارتباط نیست.

نمایندگی دوربین کانن

دوربین های کانن با وجود کیفیت بالای ساختی که از آن بهره می‌برند، کماکان ممکن است با آسیب های مختلفی روبرو شوند. چرا که دوربین های عکاسی همیشه جزو حساس ترین تولیدات عرصه ی تکنولوژی محسوب میشوند. از آن جا که این مشکلات دامنه ی وسیعی دارند و در گروه های مختلفی دسته بندی میشوند، تعمیرات آن ها، نیاز به تخصص و مهارت ویژه دارد. این تخصص و مهارت به خوبی در نمایندگی دوربین کانن مشاهده میشود. تمامی خدمات پشتیبانی و تعمیر دوربین های کانن، در انواع و نسخه های مختلف، در نمایندگی دوربین کانن با بالاترین کیفیت ممکن خود، به انجام میرسد. کاربران عزیز در سراسر کشور میتوانند به صورت تضمینی از انواع این امکانات بهره مند شوند و دیگر نگران آسیب های جزیی یا کلی وارده به دوربین کانن خود نباشند.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩