اشتراک گذاری

آموزش تعویض لنز دوربین کانن

یکی از کلیدی ترین لوازم مورد استفاده در دوربین های عکاسی وفیلم برداری بدون شک لنز ها هستند که در انواع مختلف و کاربرد های متفاوت طراحی و روانه ی بازار گشته اند. لنز ها با فواصل کانونی ، نسبت و زوایا و زوم های مختلف، مورد استفاده قرار میگیرند. از انواع لنز های موجود در بازار میتوان به لنزهای نرمال یا استاندارد، لنزهای تله فوتو، لنزهای زوم، لنز های چشم ماهی، لنزهای ماکرو، لنزهای تیلت شیفت، لنزهای تثبیت کننده ی تصویر و … اشاره کرد. هر کدام از این لنز ها برای عکاسی بهتر در مواقع خاص در نظر گرفته شده اند. پس استفاده از لنزهای مختلف دوربین امری عادی و متداول برای بسیاری از عکاسان آماتور و حرفه ای به شمار میرود.

با نظر به اهمیت بالای چنین موضوعی، تصمیم گرفتیم برای آگاهی بخشی بیشتر به کاربران، این مقاله را به ذکر مراحل مختلف در راستای آموزش تعویض لنز دوربین کانن اختصاص دهیم. چرا که در بسیاری از مواقع تعویض ناشیانه ی لنز دوربین باعث وارد آوردن لطمه های جبران ناپذیر به لنز و سایر اجزای دوربین DSLR شده است. از این رو اگر قصد خرید لنز جدید و یا نصب و تعویض آن و یا تعمیر دوربین کانن خود را داشته باشید، خواندن نکات زیر میتواند بسیار مفید واقع شود.

آموزش تعویض لنز دوربین کانن

چرا لنز دوربین را تعویض کنم ؟

همانطور که گفتیم لنزهای دوربین کانون درانواع مختلفی طراحی و تولید گشته اند. این لنز ها به عکاس امتیازات بسیاری میدهند تا مبتکرانه تر و حرفه ای تر تصاویر را ثبت کند. استفاده ی خلاقانه از لنز دوربین کانن  کیفیت فوق‌العاده‌ای به عکاسی داده و شکلی که عکاس، دنیا را از درون نمایاب دوربین می‌بیند ، بسیار متفاوت خواهد کرد. به همین دلیل آموزش تعویض لنز دوربین کانن جز یکی از کاربردی ترین مراحل آموزش تعویض لنز دوربین کانن در راستای ثبت تصاویر بهتر است.

آموزش تعویض لنز دوربین کانن  در چند مرحله

در ادامه این مطلب روش پیشنهادی کارشناسان تعمیرات دوربین کانن برای تعمیر لنز دوربین شرح داده شده تا از هرگونه آسیب احتمالی به دوربین و لنز آن جلوگیری شود :

قدم اول ، نکات اولیه

قبل از ارائه ی نکات آموزش تعویض لنز دوربین کانن توصیه میشود در فضا های خاکی این کار را انجام ندهید. ترجیحاً سعی کنید در فضا های بسته و یا در چادر یا هر پناهگاه دیگری لنز دوربین کانن خود را تعویض کنید. تا باد خاک و کثیفی را وارد دوربین نکند و به سنسور دوربین آسیبی وارد نشود.

قدم دوم :

دوربین خود را به پشت بر روی سطحی نرم قرار دهید، مانند پالتو یا کیف دوربین برای اینکه از LCD دوربین محافظت کنید و با هر دو دست می توانید لنز دوربین را تعویض کنید.

قدم سوم :

لنزی که می خواهید تعویض کنید را نزدیک به دوربین بگذارید تا از زمان باز بودن دریچه لنز دوربین کم کنید و احتمال وارد شدن خاک به داخل دوربین را کم کنید.

قدم چهارم :

با استفاده از دست چپ خود دکمه رها کردن لنز را فشار دهید، با استفاده از دست راست لنز را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید و لنز را بردارید.

قدم پنجم :

لنز را کنار بگذارید. دریچه محافظ موجود بر روی لنز دیگر را بردارید و بر روی لنزی که برداشته اید ببندید.

قدم ششم :

برای وصل لنز های Canon EF و لنز های شرکت های متفرقه، نقطه قرمز رنگ روی لنز را بر روی نقطه قرمز رنگ موجود روی بدنه دوربین قرار دهید. برای نصب لنز های EF-S، باید مستطیل های سفید رنگ موجود روی لنز و دوربین را بر روی هم منطبق کنید. همین کار را برای تعویض لنز دوربین های دیگر هم باید انجام دهید.

قدم هفتم :

لنز را جا بیاندازید و در جهت عقربه های ساعت بچرخانید، تا زمانی که صدای کلیک آن را بشنوید. درپوش روی لنز را بردارید و دوربین آماده عکاسی است.

ترفندهای کاربردی در سایت رسمی نمایندگی کانن

اگر از کاربران هر یک از دوربین ها و محصولات کانن هستید، این مژده را برای شما داریم، که میتوانید بهترین و جالب ترین ترفند های کاربردی را در سایت رسمی نمایندگی کانن ، مورد مطالعه قرار دهید. گاهی این ترفند های مبتکرانه شما را برای ثبت تصاویر بهتر و یا استفاده ی بهتر از آپشن های دستگاه تان، آگاه میکند. این ترفندها توسط تیم کارشناس و پشتیبانی تعمیر دوربین کانن ، گردآوری شده و در سایت نمایندگی  canon قرار گرفته اند.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩