اشتراک گذاری

علت سیاه شدن برگه در دستگاه کپی شارپ چیست؟

یکی از مشکلاتی که اکثر کاربران دستگاه‌های کپی با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند، سیاه شدن برگه در دستگاه کپی است که موجب عدم خوانایی محتوای روی برگه می‌شود. در چنین شرایطی دستگاه کپی به تعمیرات تخصصی و حرفه‌ای نیاز دارد بنابراین بهتر است آن را به یک تعمیرکار حرفه‌ای بسپارید. درصورتی که از کاربران دستگاه کپی شارپ هستید و با مشکلات رایج دستگاه کپی روبه‌رو شده‌اید می‌توانید با نمایندگی دستگاه کپی شارپ تماس بگیرید تا کارشناسان مجرب و متخصص این مرکز سریعاً به محل مورد نظر جهت تعمیر دستگاه کپی شارپ اعزام شوند.

علت سیاه شدن برگه در دستگاه کپی شارپ چیست؟

دلایل سیاه شدن برگه در دستگاه کپی شارپ

کثیف شدن درام

وظیفه درام منتقل کردن پودر تونر بر روی کاغذ است که موجب چاپ محتوا می‌شود. تونر درون کارتریج دستگاه کپی قرار می‌گیرد. درصورتی که کارتریج تونرریزی داشته باشد یا بر روی آن ترکی به وجود آمده باشد که موجب شود تونرها بر روی درام بریزند، درام کثیف می‌شود و درنهایت صفحات سیاه از دستگاه کپی خارج می‌شوند.

خرابی درام

خرابی درام نیز می‌تواند یکی دیگر از دلایل سیاهی برگه در دستگاه کپی شارپ باشد. چراکه درام وظیفه اصلی را در فرآیند چاپ دارد. البته خرابی درام در دستگاه‌های کپی که در دراز مدت مورد استفاده قرار گرفته‌اند طبیعی است. چراکه با گذشت زمان پوشش درام خاصیت فوتوالکتریک خود را از دست می‌دهد و در اثر فشار مکانیکی آسیب می‌بیند.

معیوب بودن تونر کارتریج

یکی دیگر از دلایلی که موجب سیاه شدن برگه در دستگاه کپی شارپ می‌شود، معیوب بودن تونر کارتریج است. همانطور که اشاره کردیم تونر درون کارتریج دستگاه قرار می‌گیرد و درام تونر را به کاغذ منتقل می‌کند تا پروسه چاپ محتوا بر روی کاغذ صورت بگیرد. درصورتی که تونر دچار اختلال شود در عملکرد چاپ کاغذ در دستگاه نیز اختلال ایجاد می‌شود به گونه‌ای که دستگاه کپی صفحات سیاهی را چاپ می‌کند. پس نیاز به تعمیر تونر دستگاه کپی می باشد.

رفع مشکل سیاهی برگه در دستگاه کپی شارپ

پاک کردن درام

اگر متوجه شدید که کارتریج دستگاه کپی تونرریزی دارد به گونه‌ای که ذرات تونر بر روی درام دستگاه کپی ریخته‌ است می‌توانید درام دستگاه را پاک کنید تا به صورت موقت مشکل سیاهی برگه در دستگاه کپی برطرف شود. برای پاک کردن درام ابتدا باید دستگاه کپی را از برق جدا کنید سپس درام را از کشوی آن بیرون بکشید و آن را با یک دستمال پارچه‌ای خشک تمیز کنید.

تعویض تونر کارتریج

درصورتی که درام تمیز است و به خوبی کار می‌کند احتمال اینکه تونر کارتریج مشکل داشته باشد وجود دارد از این‌رو باید تونر کارتریج را تعویض کنید. بهتر است جهت تعویض تونر کارتریج با نمایندگی رسمی شارپ تماس بگیرید تا کارشناسان متخصص این مرکز به محل مورد نظر اعزام شوند و تعویض تونر کارتریج را به صورت کاملا حرفه‌ای انجام دهند.

تعویض درام

تشخیص اختلال در عملکرد درام نیاز به تخصص و مهارت کافی در این زمینه دارد. از این‌رو اگر از تمیز بودن درام دستگاه کپی و سالم بودن تونر آن اطمینان پیدا کردید بهتر است با کارشناسان نمایندگی دستگاه کپی شارپ تماس بگیرید. تعمیرکاران دستگاه کپی محل مورد نظر حاضر شده و درام دستگاه کپی را به صورت دقیق عیب‌یابی مب کنند تا درصورتی که مشکل از درام دستگاه بود به تعمیر یا تعویض حرفه‌ای آن بپردازند.

تعمیر دستگاه کپی شارپ در محل

همانطور که اشاره کردیم یکی از خدمات تخصصی که نمایندگی دستگاه کپی شارپ به کاربران این دستگاه ارائه می‌دهد، تعمیر دستگاه کپی شارپ در محل است. از این‌رو درصورت بروز هرگونه مشکلی در این دستگاه کپی می‌توانید با نمایندگی دستگاه کپی شارپ تماس بگیرید تا نیروهای مجرب و متخصص این مرکز در محل مورد نظر حاضر شوند و خدمات تعمیر تخصصی دستگاه کپی شارپ را به شما ارائه دهند.

نمایندگی دستگاه کپی شارپ

از سایر خدمات نمایندگی دستگاه کپی شارپ علاوه‌بر تعمیرات تخصصی این دستگاه می‌توان به ارائه خدمات فروش و پس از فروش انواع مدل‌های دستگاه کپی شارپ اشاره کرد. از این‌رو علاوه‌بر اینکه می‌توانید با اطمینان خاطر تعمیرات دستگاه کپی شارپ را به این مرکز بسپارید می‌توانید با خرید هر یک از مدل‌های دستگاه کپی شارپ از خدمات پس از فروش این مرکز نیز بهره‌مند شوید.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر موبایل به همراه گارانتی خدمات
تعمیر موبایل (تهران،کرج،مشهد و سایر شهرستان ها)