اشتراک گذاری

بازیابی رمز اپل آیدی

در صورتی رمز عبور اپل آیدی خود را فراموش کرده اید ، لازم است پسورد اپل آیدی (Apple ID) خود را ریست کنید. با توجه به آماری که کارشناسان تعمیر موبایل اپل ارائه داده اند، فراموش کردن پسور اپل آیدی از فراموش کردن خود اپل آیدی و سوال امنیتی آن بیشتر رخ می دهد. اگر به هر دلیل رمز اپل آیدی خود را فراموش کرده اید نگران نباشید زیرا چندین راه کار برای بازیابی رمز اپل آیدی وجود داد که در ادامه به تفصیل تمامی این راه کارها را بیان می کنیم.

بازیابی رمز اپل آیدی

آموزش بازیابی رمز اپل آیدی 

برای بازیابی رمز  اپل آیدی (Apple ID) می‌بایست، رمز عبور اپل آیدی خود را ریست کنید. انجام این عمل بنا به شرایط شما به چند شیوه مختلف صورت می‌پذیرد.

  • وارد آدرس https://appleid.apple.com شوید. 
  • سپس در پایین صفحه بر روی گزینه Forgot My Apple ID or Password کلیک کنید.
انتخاب گزینه Forgot My Apple ID or Password
  • مشخصات اپل آیدی را وارد کنید و گزینه (Reset Password) را بزنید. 
  • در مرحله بعد گزینه Continue را انتخاب کنید. وارد مرحله‌ای می شوید که در این بخش باید روش مورد نظرتان به منظور ریست کردن پسورد اپل آیدی (Apple ID) را انتخاب کنید. 
  • ریست پسورد اپل آیدی (Apple ID) با 4 روش مختلف انجام می شود. با توجه به وضعیت امنیتی که برای اپل آیدی از قبل تعیین کرده اید لازم است یکی از این روش ها را انتخاب کنید. انتخاب هر یک از این گزینه ها با توجه به وضعیت امنیتی که پیش از این برای اپل آیدی خود تعیین کرده بودید انجام می‌گیرد.
انتخاب گزینه (Reset Password)

ریست پسورد اپل آیدی با روش سوال امنیتی

از جمله مواردی که برای ریست کردن پسورد اپل آیدی (Apple ID) استفاده می شود ، Answer Security Question است. این گزینه مربوط به شرایطی است که شما از قبل پرسش امنیتی را برای بازیابی رمز اپل آیدی خود تعیین کرده باشید. استفاده از این روش یکی از ساده‌ترین روش‌های موجود به منظور ریست کردن پسورد اپل آیدی (Apple ID) شما به حساب می آید.

ریست پسورد اپل آیدی با روش سوال امنیتی

ریست کردن پسورد اپل آیدی (Apple ID) از طریق ایمیل

اگر برای بازیابی رمز اپل آیدی ، ایمیل را انتخاب کرده باشید، باید Get Email را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه یک ایمیل اختصاصی برای آدرس ایمیل اصلی اپل آیدی شما ارسال می‌شود. در ایمیل ارسال شده یک لینک وجود دارد که با کلیک بر روی آن قادر به تغییر رمز عبور اپل آیدی خود خواهید بود. با توجه به نظر کارشناسان نمایندگی اپل استفاده از این روش تنها در شرایطی امکان پذیر است که شما به ایمیل مورد نظر دسترسی داشته باشید.

پیدا کردن رمز اپل آیدی از طریق تایید دو مرحله‌ای

مورد دیگری که برای ریست کردن پسورد اپل آیدی (Apple ID) می‌توانید از آن استفاده کنید، گزینه Two-Step Verification یا تصدیق دو مرحله‌ای است. 

در این روش از رمز ریکاوری یا همان Recovery Key و یک دستگاه مورد اعتماد (دستگاهی قبلا در لیست دستگاه‌های مورد اعتماد اکانت ثبت شده باشد) به منظور ریست کردن پسورد اپل آیدی (Apple ID) استفاده می‌شود. 

در روش تصدیق دو مرحله‌ای یا همان Two-Step Verification باید مراحل زیر طی شود:

  • رمز ریکاوری یا همان Recovery Key اپل آیدی خود را وارد کنید.
  • یکی از دستگاه‌های موجود در لیست دستگاه‌های قابل اعتماد اکانت خود را انتخاب کنید تا کد تصدیق و تایید برای دستگاه انتخاب شده ارسال شود.
  • کد تایید ارسالی را وارد کنید.
  • یک پسورد جدید برای اپل آیدی انتخاب کنید.

بازیابی رمز اپل آیدی توسط کارشناس

در صورتی که تمامی روش های بالا را دنبال کردید و رمز اپل آیدی بازیابی نشد، برای دریافت مشاوره ی رایگان و رفع مشکل با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات آیفون تماس بگیرید.

3.3/5(12 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *