اشتراک گذاری

دلیل داغ شدن تبلت ایسر من چیست؟

داغ شدن تبلت ایسر از مشکلاتی است که علت آن جز با بررسی دقیق دستگاه و طی مراحل عیب‌یابی مشخص نمی‌گردد. هر گوشی یا تبلت هوشمندی امکان درگیر شدن با چنین مشکلی را دارد و این امر تنها به تبلت های ایسر اختصاص ندارد. داغ شدن بیش از حد تبلت اگر چه به خودی خود مشکلی قابل تحمل است، اما در صورت تداوم آن، ممکن است سایر قطعات و تجهیزات داخلی تبلت را با آسیب های جدی روبرو کند. منشا تولید این گرما کجاست و دلیل داغ شدن تبلت ایسر چیست؟ این ها سوالاتی ست که بسیاری از کاربران به هنگام مراجعه به نمایندگی تعمیر تبلت ایسر از کارشناسان واحد تعمیر میپرسند.

از آن جا که این مشکل میتواند یکی از آزاردهنده ترین و البته پر ریسک ترین اختلالات در تبلت های ایسر و سایر گوشی ها و تبلت ها به شمار رود، بر آن شدیم با ذکر مهم ترین و متداول ترین سوالات کاربران، مقاله‌ای با این موضوع را تهیه و تنظیم کنیم. 

سعی شده است در این مقاله به برخی از رایج ترین عوامل بازدارنده در این خصوص پرداخته شود. خواندن این بخش نه تنها به کاربران تبلت های ایسر، بلکه به دارندگان سایر گوشی ها و تبلت ها نیز توصیه میشود.

دلیل داغ شدن تبلت ایسر من چیست؟

بررسی علت داغ شدن تبلت ایسر

تبلت ایسر نیز مثل هر گجت دیگری، از تعداد بی شماری قطعه تشکیل شده است. این قطعات به هنگام کار، تولید گرما می‌کنند. پس نمیتوان داغ شدن تبلت ایسر را تنها منحصر به یک قطعه کرد. اما گرمای تولید شده در بعضی بخش ها، جدی تر و بیشتر است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

حتما میدانید، یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعاتی که با تولید گرما، موجب داغ شدن تبلت میشود، باتری آن است. البته داغ شدن باتری به هنگام کار با تبلت، امری طبیعی به شمار میرود. داغ شدن باتری تبلت ایسر یک آستانه ی مشخص دارد که در بخش بعدی به آن میپردازیم. 

قطعه ی مهم دیگری که به مقدار قابل ملاحظه ای گرما تولید میکند، سی پی یوی تبلت است. سی پی یو نه تنها مهم ترین بخش تبلت به شمار میرود، بلکه داغ ترین آن ها نیز هست. 

علاوه بر سی پی یو و باتری، روشنی صفحه نمایش تبلت ایسر برای طولانی مدت، استفاده از آنتن و وایرلس و در مجموع فعالیت چیپ های مختلف تعبیه شده در تبلت، میتوانند گرمای محسوسی را ایجاد کنند. برای جلوگیری از تولید گرما، پیشنهاد میشود، از به کار بردن هم زمان برنامه ها و خصوصا شبکه های اجتماعی پرهیز نمایید.

آستانه ی گرمای قطعات تبلت ایسر

در بخش قبلی با قطعاتی که منجر به داغ شدن تبلت ایسر می‌شوند، آشنا شدیم. نکته‌ی مهم و قابل توجه بعدی این است که بدانیم، چه موقع این گرما می‌تواند نگران کننده باشد. چرا که بالا رفتن دمای بیش از حد، میتواند آسیب های فراوانی را متوجه قطعات حساس و گران قیمت داخلی تبلت ایسر کند. 

لازم است بدانید هر قطعه یک آستانه ی خطر در خصوص گرمای تولید شده دارد. این آستانه در اصل دمایی ست که تحمل آن برای قطعه خطر ندارد و آسیبی به آن وارد نمیکند. بازه ی کلی دمای تحمل پذیر تبلت دمایی معادل 35-40 درجه است. بد نیست بدانید که دمای بالاتر از 45 درجه می‌تواند باتری تبلت را با اشکال روبرو کند. ضمن آنکه دمای سی پی یو نیز نباید بیشتر از 50 درجه باشد.

تعمیر تبلت ایسر در تهران و کرج

تبلت های ایسر را میتوان تبلت هایی با کارایی خوب و قیمت مناسب به شمار آورد. این گجت ها در میان ایرانیان نیز محبوبیت قابل توجهی کسب کرده‌اند. پرفروش بودن دستگاه در بازارهای داخلی کشور ما سبب شده تا وجود مرکزی معتبر در ارتباط با خدمات تعمیر تبلت ایسر برای بسیاری از کاربران امری حائز اهمیت باشد.

نمایندگی تعمیر تبلت ایسر در تهران و کرج، با هدف ارائه ی تخصصی ترین خدمات پشتیبانی، احداث گردیده است. هر یک از شعب فعال این مجموعه، با گردآوردن کارشناسانی زبده در امر عیب یابی و تعمیر، قادر است بالاترین سطح استاندارد از خدمات را در اختیار کاربران گرامی خود قرار دهد. نمایندگی مرکزی ایسر برای تمامی سرویس های خود، گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر کتبی در نظر گرفته است و از این حیث رضایت تعداد کثیری از کاربران را به همراه داشته است.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩