اشتراک گذاری

تعمیر کارت گرافیک آل این وان ایسر

کارت گرافیک یکی از بخش های مهم و تاثیر گذار در قسمت نمایشگر سیستم کامپیوتر و لپ تاپ می باشد. هر گونه خسارت و آسیب دیدن این قطعه منجر به کاهش کیفیت نمایش می شود. اگر سیستم شما آنچه را که باید به خوبی نمایش نمی دهد، رنگ های اضافی در صفحه نمایشگر می بینید، کامپیوتر را روشن کرده اید، اما تنها یک صفحه آبی رنگ در صفحه نمایش ظاهر شده است، کارت گرافیک را مقصر بدانید.

عیب یابی در چنین مواقعی نیازمند داشتن دانش کافی در مورد سخت افزار است. خوشبختانه تشخیص مشکلات مربوط به این قطعه به سادگی ممکن است. خرابی کارت گرافیک توسط یک سری از علائم هشدار دهنده اعلام می شود. در این مطلب نحوه تشخیص هر کدام از این علائم، نحوه عیب یابی و در نهایت حل آن ها آموزش داده می شود.

تعمیر کارت گرافیک آل این وان ایسر

تعویض کارت گرافیک آل این وان ایسر

یکی از ساده ترین راه ها برای رفع عیب های بیان شده، تعویض کارت گرافیک است. اگر پس از تعویض، دیگر با عیب های دیده شده روبرو نشدید، یعنی کارت گرافیک قدیمی و یا خراب شده است و باید اقدام به تعویض کار گرافیک نمایید. تعویض و یا تعمیر کارت گرافیک آل این وان ایسر اگرچه در منزل قابل انجام است، اما با توجه به حساسیت های موجود پیشنهاد می شود این عمل را به مهندسین مرتبط تعمیر آل این وان ایسر واگذار کنید.

اگر تا اینجای متن را مطالعه کرده اید، یعنی هنوز مشکل شما حل نشده است. برای درمان این عیب ها، چاره ای ندارید جز باز کردن سیستم و انجام تعمیرات سخت افزاری! کاری که از عهده شما بر نمی آید. برای تعمیر کارت گرافیک آل این وان ایسر  باید به مهندسین با تجربه در نمایندگی آل این وان acer به تجهیزات پیشرفته مراجعه کنید و از آنان بخواهید شما را راهنمایی کنند.

این مطلب مفید رو از دست نده : تعویض چیپ گرافیک آل این وان ایسر

تعمیر کارت گرافیک مجتمع

هر کامپیوتری داری یک سیستم گرافیکی است. برای بعضی از کامپیوترها این سیستم مادربرد است که به عنوان پردازده گرافیک مجتمع “Integrated graphics” شناخته می شود.

“Intel graphics” یا “Intel HD graphics” سیستم های پیشرفته تری هستند. این در واقع همان چیزی است که تصاویر را بر روی صفحه رایانه شما نمایش می دهد. هر رایانه ای دارای چنین سیستم گرافیکی می باشد. خواه یک تبلت و گوشی موبایل باشد یا یک ابر کامپیوتر! کارت گرافیک در واقع کنترل کننده نمایشگر رایانه شماست. اگر علائمی که در ادامه بیان می شود، را در رایانه خود مشاهده کردید، اقدام به تعمیر کارت گرافیک آل این وان ایسر کنید.

علائم خرابی و نیاز به تعمیر کارت گرافیک آل این وان ایسر

لرزیدن تصاویر آل این وان

زمانی که کارت گرافیک شروع به خراب شدن می کند، تصاویر نمایشی را بصورت غیر واضح و تار نشان می دهد؛ شفافیت کاهش می یابد؛ سرعت حرکت تصاویر افت می یابد و به عبارتی گاهی صفحه نمایش هنگ می کند.  این مسائل به دلیل وجود بدافزارها، هارد دیسک در حال خراب شدن و حتی مشکلات مربوط به RAM رخ دهد. پس سریعا آن را به گرافیک ربط ندهید. هرکدام از عوامل بالا منجر به ایجاد این ایراد ها می شود.

تغییر رنگ صفحه نمایش

اگر در حین بازی یا کار با رایانه خود هستید و بطور ناگهانی رنگ بندی تصویر بهم می خورد و رنگ های تندی را می بینید، ممکن است کارت گرافیک در حال خراب شدن باشد. توجه داشته باشید ممکن است پس از دقایقی تصاویر به حالت عادی برگردند، اما مشکل همچنان برقرار است و اگر پیگیری نکنید، در نهایت منجر به از بین رفتن کارت گرافیک می شود.

سرو صدای فن آل این وان

کارکردن زیاد فن لزوما ارتباطی به تعویض کارت گرافیک ندارد. اما اگر صدای فن از حد معمول بیشتر شده، شاید دلیل بر داغ شدن بیش از حد کارت گرافیک باشد. در این حالت باید کاری را که انجام می دهید، متوقف کنید و فن را به هر نحوی تمیز کنید. اگر صدای غیر معمول فن قطع نشد، ممکن است مشکل دیگری وجود داشته باشد.

صفحه آبی

همه ما با صفحه های آبی روی صفحه های نمایشگر رایانه خود آشناییم. این صفحه می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شوند. مشکل در رم، هارد دیسک، کارت گرافیکی و مشکلات دیگر، ممکن است باعث ایجاد یک صفحه آبی بر روی نمایشگر شود. اما اگر در حین انجام کارهای گرافیکی سنگین و یا در میانه بازی با سیستم، این مشکل پیش آمد، یعنی کارت گرافیک سیستم شما مشکل پیدا کرده است.

اشکال عجیب در آل این وان

خطوط و نقاط اضافی نیز مانند عیب تغییر رنگ در صفحه نمایش است. یک کارت گرافیک در حال خراب شدن منجر به ایجاد اشکال عجیب در کل صفحه نمایش  می شود. اگرچه گاها با یک بار Restart کردن سیستم، مشکل قابل حل است، اما در صورت مشاهده مجدد این مشکل، باید به کارت گرافیک مشکوک شد. عدم پیگیری این مشکل در طول زمان منجر به تولید گرمای غیر طبیعی در سیستم و ایجاد ذرات ریز غبار می شود.

عیب یابی کارت گرافیک آل این وان ایسر

برای عیب یابی قبل از تعمیر کارت گرافیک آل این وان ایسر باید چند راه ساده را امتحان کنید. اتصالات را چک کنید و از شل نبودن کابل ها به صفحه نمایش مطمئن شوید. این راه برای دارندگان لپ تاپ امکان پذیر نیست. البته این احتمال برای سیستم های لپ تاپ کمتر تقریبا اتفاق نمی افتد؛ مگر اینکه دچار ضربه شود. 

مشکلی که اغلب لپ تاپ ها به آن دچار می شوند، ورود گرد و غبار در طول زمان است که منجر به بیش از حد کارکردن فن و داغ شدن دستگاه می شود. اگر قادر به باز کردن لپ تاپ هستید، حتما درون آن را از وجود گرد و غبار پاک کنید.

شایان ذکر است، اگر کارت گرافیک ندارید و از پردازنده مجتمع مادربرد “ motherboard’s integrated graphics” استفاده می کنید، مشکلات پیش آمده می تواند مربوط به خرابی مادربرد باشد و یک مشکل گرافیکی نیست.

مشکلات نرم افزاری آل این وان ایسر

به روز نبودن درایور ها: به روز نبودن درایور های مربوط به کارت گرافیک منجر به ایجاد مشکلاتی از این قبیل خواهد شد. پس قبل از هر کاری، اقدام به به روز کردن و یا نصب مجدد درایورهای کارت گرافیک نمایید و در صورت رفع نشدن مشکلات  نمایشگر، دست به آچار شوید.

حمله ویروس: در برخی مواقع حمله ویروس به سیستم، نصب بد افزارها . حتی نصب ناقص نرم افزارها بر روی سیستم منجر به ایجاد مشکلاتی مشابه شود که نباید آن را به کارت گرافیک نسبت داد.

کارت صدا: شاید عجیب باشد اما گاهی تعامل ناپایدار بین دو کارت صدا و کارت گرافیک سیستم را دچار ایرادات این چنینی خواهد کرد. برای اطمینان از عدم وجود چنین مشکلی، کارت صدای سیستم را قطع کنید و نتیجه را مشاهده کنید. اگر مشکل حل شد، پس ایراد از کارت صداست و نه از کارت گرافیک!

نمایندگی تعمیرات آل این وان ایسر

شعب مختلف نمایندگی ایسر واقع در مناطق مختلف استان تهران و البرز با ارائه ی بهترین خدمات در زمینه تعمیر قطعات مختلف ایسر آل این وان از جمله تعمیر کارت گرافیک آل این وان ایسر در خدمت هموطنان عزیز خواهند بود. این شعبه ها با در دست داشتن جدیدترین تجهیزات تعمیر و تعویض قطعات قادر هستند در کوتاه ترین زمان و به بهترین شکل ممکن، نیاز مشتری را برطرف نمایند. متخصصان حاضر در این شعب دارای مدارک بین المللی تعمیرات تخصصی آل این وان در حیطه اجزای الکترونیک هستند.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩