اشتراک گذاری

کارت شبکه لپ تاپ دل

کارت شبکه لپ تاپ نیز همچون سایر قطعات بکاررفته در این محصول، گاه دچار خرابی شده و عملکرد لپ تاپ را با اشکال مواجه می‌سازد. کارت شبکه از آن دست قطعاتی است که صحت عملکرد آن به ویژه برای کاربران امروزی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. چرا که کاربران امروزی، بلافاصله پس از روشن کردن لپ تاپ به اولین چیزی که احتیاج پیدا می‌کنند، اینترنت است؛ و اتصال به اینترنت جز از طریق کارت شبکه لپ تاپ امکان‌پذیر نیست. همانگونه که می‌دانید کارت شبکه از نظر ساختاری، لزوماً نباید یه کیت یا بورد فیزیکی باشد؛ این قطعه می‌تواند به صورت آنبورد On Board یعنی قسمتی از مادربورد و شامل یک یا دو چیپ، مقاومت، خازن و به عنوان کنترلر شبکه سیستم نیز باشد. در صورتی که کارت شبکه سیمی باشد، این کارت، رابط میان کابل شبکه و خود کامپیوتر خواهد بود و اگر وایرلس باشد، این کارت رابط بین امواج الکترومغناطیسی و کامپیوتر خواهد بود. در بخش‌‌های آتی به روش تعمیر کارت شبکه لپ تاپ دل و نشانه‌های خرابی این بخش از دستگاه خواهیم پرداخت. شما کاربران گرامی می‌توانید تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با این بخش از دستگاه را با حضور در نمایندگی دل و مراجعه به پارت تعمیر لپ تاپ دل دریافت نمایید.

کارت شبکه لپ تاپ دل

تعمیر کارت شبکه لپ تاپ دل

در این بخش ضمن اشاره به برخی اشکالات مرتبط با کارت شبکه لپ تاپ و بررسی آنها، راهکارهایی جهت رفع و تعمیر آنها ارائه خواهد شد. پیش از پرداختن به علل خرابی کارت شبکه لپ تاپ دل و روش تعمیر هر یک از این اشکالات، بد نیست بدانید که این بخش از دستگاه، یعنی کارت شبکه، اصولاً چیزی برای خراب شدن ندارد و معمولاً ایرادات پیش آمده در این بخش یا به دلیل وجود اشکال در اتصالات کارت شبکه و یا به دلیل وجود اشکال در سیستم عامل دستگاه اتفاق می‌افتند.

خرابی مادربرد: گاه اشکال پیش آمده در کارت گرافیک لپ تاپ، به دلیل خرابی مادربرد است. در این وضعیت توصیه می‌شود مادربرد تعمیر و یا تعویض گردد. توصیه می‌شود به جای تعویض مادربرد، از یک کارت wi-fi روی شکاف PCMCIA استفاده نمایید.

کارت شبکه بی‌سیم در لپ‌تاپ: در صورتی که با مراجعه به بخش مدیریت قطعات سخت افزاری (device Manager) کارت شبکه لپ تاپ نمایش داده نمی‌شود، این موضوع احتمالاً به دلیل آن است که لپ تاپ فاقد کارت شبکه است. این مسئله (اظهار بخش مدیریت لپ تاپ مبنی بر نبود کارت شبکه در لپ تاپ) به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد که برخی از آنها عبارتند از:

  • قطع کارت شبکه بی‌سیم از مادربرد: عدم شناسایی کارت شبکه لپ تاپ دل ممکن است به دلیل اکسیده شدن نقاط اتصال کارت شبکه بی‌سیم با مادر برد و در نهایت قطع ارتباط میان آن‌ها اتفاق افتاده باشد. در چنین شرایطی می‌بایست کارت بی‌سیم را از محل خود خارج کرده و برای تمیز کردن نقاط تماس کارت شبکه با مادربرد اقدام کرد.
  • خرابی نرم افزار شبکه: برای رفع این اشکال در وهله نخست نرم‌افزار راه‌انداز کارت شبکه بی‌سیم را حذف نمایید و مجدداً آن را نصب کنید. در صورتی که مشکل کارت شبکه لپ تاپ رفع نشد، سیستم عامل لپ‌تاپ را فرمت کرده و مجدداً درایور کارت شبکه را نصب نمایید.
  • خرابی کارت شبکه: در صورتی که راهکارهای ارائه شده در سطور فوق پاسخگو نبود، می‌بایست جهت تعویض کارت شبکه لپ تاپ Dell اقدام کرد.

تعویض کارت شبکه لپ تاپ دل

پیش از پرداختن به روش تعویض کارت شبکه لپ تاپ دل ذکر این نکته ضروری است که آموزش ارائه شده مناسب برای لپ تاپ Dell Inspiron 15-7537 است. بنابراین ممکن است این روش با دستگاه شما سازگاری نداشته باشد. در صورت نیاز به راهنمایی‌ها و یا سرویس‌های مرتبط با این کار توصیه می‌شود به مرکز تعمیرات لپ تاپ دل مراجعه نمایید.

  1. باز کردن پیچ: پیش از باز کردن پیچ‌های لپ تاپ، از بسته بودن در لپ‌ تاپ مطمئن شوید. پس از این کار، لپ تاپ را بر روی یک سطح صاف برگردانید تا قاب پشتی دستگاه را ببینید. همانگونه که می‌بینید در قاب پشتی دستگاه، دو عدد پیچ ۵ میلی‌ متری وجود دارد که می‌توانید آنها را با کمک پیچ ‌گوشتی #۰ فیلیپس بازکنید. این پیچ‌ها به بدنه متصل باقی می‌مانند. دو عدد پیچ ۵ میلی‌ متری که قاب را به اسمبل سیستم متصل کردند را با همان پیچ ‌گوشتی #۰ بازکنید.
  2. جدا کردن درپوش: برای جدا کردن درپوش پشتی لپ تاپ از spudger استفاده کنید. این ابزار کمک می‌کند تا بدون هیچ‌گونه آسیبی بتوانید درپوش پشت لپ تاپ را باز کنید.
  3. باز کردن پیچ باطری: در این مرحله از تعویض کارت شبکه لپ تاپ دل، می‌بایست 3 عدد پیچ ۵ میلی‌ متری که باطری لپ تاپ را به دستگاه متصل کرده‌اند را با کمک پیچ ‌گوشتی #۰ فیلیپس بازکنید. پس از این کار، پیچ ۲ میلی‌ متری اتصال کارت شبکه با مادربورد را نیز کاملاً بازکنید. برای این کار از پیچ ‌گوشتی #۰ فیلیپس استفاده کنید.
  4. جدا کردن کابل: ۲ عدد کابل آنتن سیاه ‌وسفید را از کارت شبکه جدا کنید.
  5. جدا کردن کارت شبکه: مرحله نهایی تعویض کارت شبکه دل، اختصاص به جدا کردن کارت شبکه قدیمی و جاگذاری کارت شبکه جدید دارد. برای این کار کارت شبکه بی‌سیم را جدا نمایید. برای جای‌گذاری کارت جدید، ابتدا کابل آنتن را به کارت متصل کنید. کابل سفیدرنگ به سه‌گوش سفید و کابل سیاه‌رنگ به سه‌گوش سیاه وصل می‌گردد. مراقب باشید بااتصال غلط کابل‌ها به کارت صدمه‌ای وارد نشود.در اتصال صحیح کابل ها نهایت دقت را داشته باشید تا آسیبی به دستگاه وارد نشود.

نصب درایور کارت شبکه لپ تاپ دل

اگر کارت شبکه لپ تاپ دل شما کار نمی‌کند این احتمال وجود دارد که درایور آن حذف یا دچار مشکل شده باشد. در صورت اطمینان از این مسئله میتوانید اشکال پیش امده را با بروزرسانی درایور کارت شبکه رفع کنید. (نکته: بدیهی است که در صورت خرابی کارت شبکه لپ تاپ دل امکان دسترسی به اینترنت جهت بروزرسانی درایور کارت شبکه لپ تاپ وجود ندارد. در این شرایط، باید درایور مربوطه را از طریق دستگاه دیگری دانلود کنید و توسط یک فلش یا سی دی به دستگاه مورد نظرتان انتقال دهید). روش پیشنهادی ما برای این کار استفاده از ابزار Driver Updater است که می‌تواند نسخه‌های به روز را حتی وقتی دستگاه خاموش است دریافت کند. این برنامه را بر روی دستگاهی که درایور را برای آن احتیاج دارید، نصب کنید و سپس اطلاعات را در یک فایل ذخیره کنید. در ادامه فایل به دست آمده را در همان برنامه Driver Updater در یک لپ تاپ سالم اجرا کنید. سپس درایور مورد نظر را دانلود کنید و به لپ تاپی که دچار مشکل شده است، انتقال دهید.  در صورت مواجهه با هر گونه اشکال در انجام این کار می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات دل تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

اخبار، مقالات، محصولات و سوالات متداول در سایر صفحات وبسایت قابل پیگیری است.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩