اشتراک گذاری

سبک تصاویر در دوربین های کانن

اگر شما از دوربین کانن برای ثبت لحظات به یادماندنی استفاده می کنید و نیاز دارید سبک تصاویر مختلفی را تجربه کنید این مطلب برای شما مفید خواهد بود.

تنظیمات Picture style در دوربین های کانن، تنظیمات پیش فرض و قابل تغییری هستند که در دوربین های کانن نحوه ی پردازش و تنظیم تصویر را تعیین می کنند.

این تنظیمات بر روی عکس ها با فرمت JPEG و فیلم ها با فرمت MOV   قابل انجام هستند.

 سبک تصویر در دوربین های کانن یک روش کاربردی است که می‌تواند تا حدود زیادی زمانی که برای ادیت عکس صرف می‌کنید را کاهش دهد و حتی در برخی مواقع آن را به صفر برساند.

انواع سبک تصاویر در دوربین های کانن:

Standard

ساخت یک تصویر واضح و شفاف؛ با افزایش حالت سچوریشن، کنتراست و شارپ عکس به وجود می آید. این گزینه حالت پیش فرض دوربین های کانن می باشد.

حالت استاندارد در دوربین کانن

Portrait

این تنظیمات برای عکاسی پرتره کاربرد دارد و هدف در این حالت این است که رنگ پوست و اشباع رنگ ها بهینه شود. همچنین برای نرمتر نمودن بافت پوست ؛ از شارپنس لبه ها می کاهد .

Landscape

رنگ های سبز و آبی را تقویت نموده و لبه های سوژه هایی مثل کوه و درخت و خطوط انحنای ساختمان ها را شارپ تر نمایش می دهد.

این دقیقا همان سبک تصویری است که عکاس‌های طبیعت و منظره نیاز دارند. طبق گفته‌ی کانن این حالت رنگ‌های سبز و آبی قوی‌تری ایجاد می‌کند و با افزایش وضوح تصویر لبه‌های کوه‌ها، درخت‌ها و ساختمان‌ها را به صورت مشخص‌تری نشان می‌دهد. این سبک تصویر کانن مثل یک حالت پیشفرض و یا فیلتر اینستاگرام کار می‌کند و اتفاقا از محبوبیت خیلی زیادی هم برخوردار است.

Neutral

سچوریشن و کنتراست پایین تری در مقایسه با حالت استاندارد دارد و از این روی برای تصاویری مناسب است که برای پردازش های سنگین و تغییر حالت های رنگ با کامپیوتر مورد استفاده قرار می گیرند .

سبک تصویر Neutral در دوربین‌های کانن برای عکاس‌هایی بهتر است که به دنبال یک عکس خنثی هستند. این حالت اشباع رنگ و کنتراست تصویر را کاهش می‌دهد و می‌تواند یک ظاهر نسبتا قدیمی‌‌تر به تصویر بدهد. شما می‌توانید از این سبک تصویر برای ایجاد یک تصویر نسبتا بی‌رنگ استفاده کنید و بعدا آن را رنگ‌آمیزی کنید. همچنین بهتر است بدانید که این حالت رنگی یک هیستوگرام نسبتا دقیق دارد.

Faithful

همانند حالت قبل تصاویری ایجاد می نماید که به لحاظ اصول رنگ سنجی تقریبا مشابه حالت های واقعی تحت شرایط تابش نور طبیعی خورشید می باشند .

Monochrome

برای تولید تصاویر سیاه و سفید استفاده می شود .

Auto 

بر اساس سیستم تحلیل تصویر داخلی دوربین ؛ یک سبک تصویر ( به جز حالت سیاه و سفید ) را برای صحنه مورد عکاسی انتخاب می کند .

در هر یک از سبک های تصویر در دوربین های کانن چهار عامل مورد پردازش قرار می گیرد که این چهار عامل عبارتند از :

1 شارپنس : افزایش یا کاهش کنتراست میان لبه ها

2 کنتراست : افزایش یا کاهش تفاوت میان نواحی تاریک یا روشن در درون تصویر

3 سچوریشن : افزایش یا کاهش شدت رنگ ها

4- تنالیته رنگ : تغییر تنالیته رنگ پوست به حالتی زرد تر یا قرمز تر .

با توجه به سبک تصویر مورد انتخاب شما در هر یک از این پارامتر ها تغییراتی در درون دوربین به وجود خواهد آمد .

مزیت استفاده از سبک‌ تصاویر در دوربین های کانن این است که یک روش خیلی آسان برای تبدیل تصاویر به چیزی است که مدنظر شما است

اما این کار یک نقطه ضعف دارد. هر ادیتی که داخل دوربین روی تصویر انجام می‌شود به صورت دائمی اعمال می‌شود و شما هیچ روشی برای بازگرداندن تنظیمات نخواهید داشت. برای مثال در صورتی که از سبک تصویر Monochrome استفاده کنید، به هیچ وجه نمی‌توانید پس از گرفتن عکس آن را رنگی کنید

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩