اشتراک گذاری

دولوپر دستگاه کپی چیست؟

دولوپر دستگاه کپی یا همان (Developer Unit) از دو بخش تشکیل شده است. این دو بخش عبارتند از تونر و دولوپر. تونر همان پودر شارژی است که دستگاه کپی برای چاپ سند مورد نظر نیاز دارد. دولوپر که پودر سنگین نیز نامیده می شود عمل انتقال تونر بر روی سطح درام را انجام می دهد.

در این فرآیند ابتدا تونر و دولوپر مخلوط شده و درون مخزن ریخته می شوند. تانک دولوپر در بالای مخزن تونر قرار دارد. معنای تحت‌اللفظی دولوپر (Developer) توسعه دهنده است. در علم شیمی و صنعت عکاسی دولوپر به معنای ماده‌ است که در ظهور عکس به کار می رود و به نوعی ظاهر کننده‌ی عکس است. خود دولوپر در دستگاه های کپی و چاپ به شکل فیزیکی مصرف نمی‌شود بلکه این ماده فقط در مدت زمانی مشخص کیفیت خود را از دست می‌دهد که در این صورت می بایست تعویض گردد.

جهت تعویض دولوپر بهتر است از بهترین محصولات ممکن در بازار استفاده کنید چرا که کیفیت دولوپر تأثیر مستقیمی در کیفیت چاپ دارد. هر گونه ایرادی در کیفیت دولوپر علاوه بر تاثیر منفی بر کیفیت چاپ، مصرف تونر دستگاه را نیز به شدت بالا خواهد برد و عوارض دیگری مانند ریزش پودر تونر را در پی خواهد داشت. در تصویر زیر می توانید با دولوپر دستگاه کپی و سایر اجزای موجود در کنار آن بهتر آشنا شوید.

کارکرد دولوپر دستگاه کپی

کارکرد دولوپر دستگاه کپی آن است که تونر را بر روی درام منتقل کند. برای این کار دولوپر دستگاه کپی با چرخش،پودر را بر روی سطح درام می‌ساید و درام آن را روی کاغذ به چاپ می‌رساند. دولوپر که اصطلاحاً به آن پودر سنگین نیز گفته می‌شود دارای حالت مغناطیسی است و اگر در حین انتقال آن به دستگاه کوچک‌ترین شی خارجی با آن مخلوط شود کیفیت چاپ را خراب کرده و نتیجه، ظهور رگه‌های سفیدی بر روی کاغذ خواهد بود.

بنابراین باید در نگهداری و حفظ کیفیت آن نهایت دقت و احتیاط را بکار برد. زیرا وجود هر گونه ناخالصی در آن سبب آسیب به سایر قطعات دستگاه می شود. دولوپر همچون تونر می بایست در محیطی کاملاً خشک و کم‌حرارت نگهداری شود.

زیرا وجود گرمای زیاد و یا رطوبت در محل نگهداری دولوپر سبب کاهش کیفیت آن می گردد. این امر به خاطر چسبیدن ذرات تونر به هم و متأثر شدن دولوپر از این مسئله روی می‌دهد. کم شدن کیفیت چاپ بر اثر چنین علتی گاهی باعث سردرگمی در تشخیص علت کیفیت پایین چاپ نیز می‌شود.

دولوپر دستگاه کپی

زمان تعویض دولوپر دستگاه کپی

در غالب دستگاه های چاپ، عموماً زمان تعویض دولوپر توسط یک پیغام به کاربر اعلام می گردد. برخی از شرکت‌های سازنده دستگاه های چاپ، سیستمی را در دستگاه های کپی، پرینتر و … پیش‌بینی کرده اند که افت محسوس کیفیت دولوپر و در حقیقت زمان تعویض دولوپر را اعلام می‌کنند.

جهت تعویض دولوپر بهتر است از بهترین محصولات ممکن در بازار استفاده کنید چرا که کیفیت دولوپر تأثیر مستقیمی در کیفیت چاپ دارد. هر گونه ایرادی در کیفیت دولوپر علاوه بر تاثیر منفی بر کیفیت چاپ، مصرف تونر دستگاه را نیز به شدت بالا خواهد برد و عوارض دیگری مانند ریزش پودر تونر را در پی خواهد داشت در صورتی که شما نیز کاربر دستگاه کپی و یا پرینتر هستید بهتر است با مشاهده پیغامی از سوی دستگاه مبنی بر فرارسیدن زمان تعویض دولوپر، سریعاً نسبت به تعویض دولوپر اقدام کنید.

زیرا عدم توجه به افت کیفیت دولوپر نه تنها هزینه‌ی چاپ را بالا می‌برد بلکه باعث افت شدید در چاپ می گردد. توجه داشته باشید که در صورت تعویض دولوپر و مشاهده خطای روشن ماندن چراغ مربوط به آن، می بایست نسبت به ریست کردن کنتور دولوپر اقدام نمایید.

تعمیرات دستگاه کپی کانن

تعمیرات دستگاه کپی کانن یکی از تخصصی ترین خدمات ارائه شده در نمایندگی کانن است. تعمیرات دستگاه کپی کانن در این مرکز با رعایت تمامی پارامترهای ضروری و بایستۀ این حوزه انجام می پذیرد. بدیهی است که دستگاه های کپی کانن نیز علی رغم کیفیت بالای ساخت و عملکردشان، همانند بسیاری از دستگاه های الکترونیکی دیگر، در اثر استفاده مداوم یا به سبب اختلال در سیستم یا به هر دلیل دیگری، دچار اختلال و افت گردند.

درست در همین زمان است که پای یک تعمیرگاه و تعمیرکار خوب به میان می‌آید. در این بین دارنده دستگاه درصدد برمی آید تا دستگاه کپی معیوب خویش را به یک مرکز تعمیرات دستگاه کپی کنن انتقال دهد. جهت آشنایی با یکی از برترین مراکز استاندارد و مجاز تعمیرات دستگاه کپی کانن لطفا به لینک این مرکز مراجعه نمایید. مرکز تعمیرات دستگاه کپی کانن ارائه دهنده تخصصی ترین سرویس های مرتبط با این دستگاه نظیر تعویض دولوپر دستگاه کپی و … است.

نمایندگی کانن و واحدهای تعمیرات کانن

نمایندگی کانن در ایران ارائه دهنده تمامی خدمات مرتبط با محصولات کانن به هموطنان عزیز است. نمایندگی کانن در ایران در راستای ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات به کاربران خویش، تیمی از زبده ترین کارشناسان هر دو حوزه فروش و تعمیر را به همکاری فراخوانده است و پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر را در اختیار آنان نهاده است.

تلفیق این دو مجموعه یعنی «کارشناسان زبده» و «تجهیزات پیشرفته» سبب گشته تا این مرکز در صدر ده مجموعه برتر ارائه دهنده خدمات پس از فروش قرار گیرد. متخصصان و کارشناسان تعمیر در نمایندگی کانن در ایران به دلیل بهره‌مندی از سال‌ها سابقه و در اختیار داشتن به‌روزترین ابزارآلات تعمیر و ترمیم قادر به رفع و حل تمامی ایرادات و مشکلاتی هستند که در محصولات این شرکت پدید آمده‌اند.

دارندگان دستگاههای چاپ کانن می توانند با حضور در این مرکز تخصصی ترین سرویس های مورد نیاز، نظیر تعمیر و تعویض دولوپر را دریافت نمایند. واحدهای تعمیرات کانن در بخش زیر معرفی می گردند.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩