اشتراک گذاری

دلیل خاموشی ناگهانی لپ تاپ دل چیست؟

خاموشی ناگهانی لپ تاپ دل  یکی از مشکلاتیه که ممکنه هر کاربری با اون روبه رو بشه. این مشکل استرس نسبتا زیادی رو به کاربر تحمیل میکنه. چون درست زمانی که کاربر در حال انجام یه کار مهم با لپ تاپشه، خیلی آنی و یه دفه لپ تاپ برای خودش خاموش میشه.

گاهی اگه بلافاصله دستگاه رو روشن کنین، به هیچ وجه زیر بار نمیره و روشن نمیشه و حتما باید یه مدتی استراحت کنه تا بتونه رو پا بایسته و روشن بشه و گاهی هم روشن میشه اما بازم بلافاصله خاموش میشه. خاموشی ناگهانی لپ تاپ دل  ممکنه به دلایل مختلفی اتفاق بیوفته که خوش بینانه ترین اون میتونه دلایل امنیتی باشه. در هر صورت وقتی با این مشکل روبه رو هستین، بهترین کار اینه که خونسرد باشین و تمام عزم خودتون رو جزم کنین که بتونین مشکل رو درست و حسابی ریشه یابی و حل کنین.

توصیه می کنیم برای اینکه بهتر و زودتر به نتیجه برسین، یه بار نحوه و نوع استفاده خودتون از لپ تاپ رو توی چند روز اخیر مرور کنین تا ببینین کار غیرعادی و خاصی انجام دادین یا نه. در هر صورت توی ادامه همین مطلب میتونین با دلایل خاموشی ناگهانی لپ تاپ دل  آشنا بشین.

خاموشی ناگهانی لپ تاپ دل

دلیل خاموشی ناگهانی لپ تاپ دل

همون طور که در قسمت اول همین بحث هم اشاره کردیم، مهمترین و البته خوش بینانه ترین دلیل برای خاموشی ناگهانی لپ تاپ دل  موضوع امنیته. به عبارت تخصصی تر سیستم «خود صیانتی» یا Self-Protecting لپ تاپ به دلایل مختلف ممکنه فعال بشه و وقتی که اوضاع رو نامناسب ببینه، لپ تاپ رو بلافاصله و بدون هیچ توضیح و هشداری خاموش کنه.

این سیستم حفاظتی در مواقع حساس و بحرانی سیستم رو به کلی خاموش یا Shut Down میکنه. توی این حالت باید خیلی هم از این سیستم متشکر باشیم که با چنین عملکردی سلامتی دستگاهمون رو تامین و تضمین میکنه؛ شاید بپرسین که خب چی باعث میشه که این سیستم امنیتی فعال بشه؟ نگران نباشین این موضوع رو هم توضیح میدم؛

چرا سیستم خود صیانتی لپ تاپ فعال میشه؟

درجه حرارت غیر استاندارد و بیشتر از حد

وقتی لپ تاپ شما تشخیص بده که داره درجه حرارت غیر استاندارد و بیشتر از حدی رو تجربه میکنه، Self-Protecting فعال میشه و خاموشی ناگهانی لپ تاپ دل  اتفاق میوفته. Over-Heating زمانی شایعه که دارین کارهای گرافیکی سنگین انجام میدین. گرفتگی منافذ سیستم یا ضعف فن (فن سی ی یو )  از دلایل عمده و اصلی این اتفاقه. تغییر درجه حرارت و بالا رفتن اون توی لپ تاپ دل به حدی مهم و خطرآفرینه که دستگاه از مکانیزم خاموشی خودکار برای مقابله با این اتفاق استفاده میکنه.

نقص فنی سخت‌افزاری

نقص فنی سخت‌افزاری هم میتونه باعث خاموشی ناگهانی لپ تاپ دل  بشه. اگه اخیرا سخت افزار جدیدی به دستگاه خودتون نصب کردین و بعد از اون با مشکلاتی روبه رو شدین، به این معنیه که قطعه جدید با ساختار کلی دستگاه شما هماهنگی نداره و زمینه ساز خاموشی ناگهانی دستگاه شده. سخت‌افزارهای اصلی که در این مورد باید مد نظر داشته باشین، RAM، CPU، Mainboard و کارت گرافیک و  Power است.

خرابی یا درگیری درایور گرافیک یا Display

نصب سیستم عامل جدید و تغییر درایور کارت گرافیک یا Display هم به عنوان دلیل خاموشی ناگهانی لپ تاپ دل  مطرحه. خصوصا اگه تنظیمات BIOS رو دست کاری کرده باشین. در این شرایط باید بعد از خاموشی ناگهانی فایل‌های dump رو توی سیستم پیدا کنین و از طریق این فایل ها بفهمین که چه اتفاقی افتاده.

بدافزار‌ها

هر چند این مورد برای خاموشی ناگهانی لپ تاپ دل  خیلی نادره، اما در هر صورت غیر ممکن نیست. برخی از بدافزار‌ها باعث خاموش و روشن شدن ناگهانی دستگاه میشن.

نمایندگی دل

نمایندگی دل جای خوبیه که بهترین و با کیفیت ترین خدمات رو در حوزه تمامی محصولات دل ارائه میده. این نمایندگی تحت نظارت مرکز سخت افزار ایرانه و در حوزه فروش، خدمات پس از فروش و تعمیرات دل خدمات رسانی داره. نمایندگی دل تلاش میکنه تا همه کاربرای این برند بتونن خدمات خوبی دریافت کنن. خدمات نمایندگی دل برای کاربرای تهرانی و شهرستانی با یه کیفیت ارائه میشه و همراه با تضمین های معتبره.

2.6/5(5 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩