اشتراک گذاری

تعمیرات کولر گازی شارپ

تعمیر کولرگازی شارپ، با توجه به اهمیت آن، در مطلب امروز مورد بررسی قرار می گیرد. با توجه به کاربرد بالای این دستگاه در بین کاربران و وجود بخش ها و قطعات متفاوت در آن، فرآیند ترمیم کولرگازی باید در کارگاه های مجهز و توسط تعمیرکاران دوره دیده و دارای تجربه ی کافی در این زمینه انجام شود.

در نمایندگی شارپ این مساله مد نظر قرار گرفته و از کارشناسان مجرب و متخصص دعوت به همکاری شده است. این کارشناسان، با در اختیار داشتن انواع ابزار آلات و تجهیزات پیشرفته، اقدام به بررسی، ترمیم و تعمیرات کولر گازی شارپ نموده و خدمات با کیفیتی را به کاربران ارائه می دهند.

لازم به ذکر است که فرآیند مورد بحث، در نمایندگی تعمیر کولر های گازی شارپ انجام می شود. برای اطلاع از جزئیات بیشتر، با ما همراه باشید.

تعمیرات کولر گازی شارپ

تعمیر کولر گازی شارپ در نمایندگی رسمی

بدیهی است که بروز هریک از مشکلات گفته شده در کولر گازی، مبنای عملکردی داشته و ناشی از خرابی یکی از قطعات این دستگاه می باشد. آنچه تعمیرات این محصول را ساده تر می کند، تشخیص به هنگام و صحیح دلایل و ریشه های مشکل به وجود آمده می باشد.

از جمله اصلی ترین دلایل قابل بررسی در تعمیرات کولر گازی شارپ  می توان به مشکلات و خرابی های کمپرسور اشاره کرد. عدم خنکسازی محیط توسط انواع کولرگازی، به نقایص این قطعه ی مهم مربوط می گردد. کم شدن و یا تمام شدن شارژ کولر گازی نیز دومین دلیلی است که منجر به ایجاد اختلال در عملکرد این دستگاه می شود.

موارد دیگر همچون: خرابی برد الکترونیکی، تنظیمات نا مناسب کنترل، سوراخ بودن یا گرفتگی شلنگ، شکستگی یا نشت حوضچه، خرابی های فن یا بلیور فن، بروز قطعی در اتصالات برق دستگاه، عدم تنظیم بودن محل قرارگیری کولرگازی، شل شدن پیچ کانالها، خرابی لاستیک های لرزه گیر، آلودگی صافی اپراتور، نوسانات برق و آلودگی فیلتر ها را نیز باید به عنوان عمده ترین دلایل در تعمیرات کولر گازی شارپ مورد توجه قرار داد.

فراموش نکنید که به دلیل پیچیدگی بخش ها و قطعات ذکر شده، هرگونه بررسی و ترمیم آنها در جهت رفع مشکلات کولرگازی، باید توسط تعمیرکاران مجرب انجام شود.

تعمیر برد الکتریکی کولر گازی شارپ

تعمیر برد الکتریکی کولر گازی شارپ یک نمونه از خدماتی است که توسط نمایندگی تعمیرات کولر گازی شارپ ارائه می شود. برد قطعه مهمی در این دستگاه است. خاموش و روشن کردن موتور، کمپرسور، فن داخلی، فن بیرونی و تغییر حالت سرمایش و گرمایش کولر گازی از جمله وظایف برد الکتریکی است.

نحوه تعمیر برد الکتریکی کولر گازی شارپ و کیفیت تعمیر آن بسیار مهم است. بعضی از مدل های کولر گازی دو برد دارند؛ برد داخلی کولر و برد بیرونی کولر. هر چند که این ساختار ضعف هایی دارد و احتمال خرابی را افزایش می دهد، اما گاهی استفاده می شود. برای تعمیر برد الکتریکی کولر گازی شارپ بهتر این است که قبل از جدایی برد از دستگاه، جریان برق را کنترل کنیم و اگر نیاز و ضروری بود، برد الکتریکی را باز کنیم.

عیب یابی صحیح و کارشناسانه برای تعمیر برد الکتریکی کولر گازی شارپ مهمترین مسئله است. معمولا به دلیل انحصاری بودن ساختار برد الکتریکی تعمیر این قطعه با محدودیت هایی روبه رو است؛ بیشتر تعمیرکاران در این شرایط از یک برد همه کاره کولر گازی استفاده می کنند.

تعمیر خازن کولر گازی شارپ

خازن کولر گازی یکی از قطعات دیگر این دستگاه است که توسط نمایندگی تعمیرات کولر گازی شارپ با دقت عیب یابی و تعمیر و تعویض می شود. خازن از اجزای الکتریکی و راه انداز موتور کولرگازی است.

خازن کولر گازی انواع مختلفی دارد و بسته به نوع و توان دستگاه انتخاب و استفاده می شود. خازن کولرگازی با علامتC  که ابتدای واژه Capacitor است، مشخص می شود.خازن از دو صفحه موازی که روبه روی هم قرار گرفته اند، تشکیل شده است. از بار الکتریکی ذخیره شده در خازن ها برای راه اندازی قسمت های مختلف کولرگازی استفاده می شود.

موازنه کردن تغییر ولتاژ قوی و استفاده شدن به عنوان فیلتر جریان های مستقیم از دیگر کاربرد های خازن کولر گازی است. خازن در کولر گازی اهمیت بسیار زیادی دارد. از همین رو تعمیر آن باید با نهایت دقت و کیفیت انجام شود.

تعمیر کمپرسور کولر گازی شارپ

کمپرسور یکی از مهمترین و حیاتی ترین قطعات کولرگازی است. تعمیر کمپرسور کولر گازی شارپ توسط نمایندگی تعمیرات کولر گازی شارپ با بهترین و بالاترین کیفیت انجام می شود. در یک تشبیه و برای درک بهتر و دقیق تر موضوع باید بگوییم که برد مغز دستگاه و کمپرسور قلب دستگاه است. کمپرسور گاز را از اواپراتور می کشد و به کندانسور می دهد.

به عبارت دیگر وظیفه کمپرسور فشرده سازی و متراکم کردن سیالات و گازها است. با فشرده سازی گاز توسط کمپرسور به سرعت دمای آن کاهش می یابد و به مایع تبدیل می شود و سرما ایجاد می کند. تعمیر کمپرسور کولر گازی شارپ را هرگز نباید دست کم گرفت، زیرا کمترین بی احتیاطی و بی توجهی در دریافت خدمات با کیفیت می تواند کل عملکرد کولر را تحت تاثیر قرار دهد.

تعمیر اورلود کولر گازی شارپ

برای تعمیر اورلود کولر گازی شارپ از نمایندگی تعمیرات کولر گازی شارپ کمک بخواهید. اورلود قطعه ای کوچک در کولر های گازی است که از کمپرسور کولر گازی در برابر حرارت های زیاد محافظت می کند. تعمیر و تعویض اورلود کولر گازی به تخصص و  مهارت بالایی نیاز دارد. برای تعمیر اورلود کولر گازی ابتدا باید دلیل اورلود را به دقت مشخص کرد و بعد مسیر تعمیر را انتخاب نمود.

اورلود کولرگازی محافظ اضافه بار است و به صورت مخفف با نام OLP شناخته می شود. اورلود به دلیل ساختاری که دارد، در هنگام بروز خطر از آسیب جدی به دستگاه جلوگیری می کند. هر چند که این کار را اصلا توصیه نمی کنیم، ولی اگر در شرایط اضطراری قرار گرفتید و مجبور بودید که حرارت کمپرسور را سریع پایین بیاورید، می‌توانید کمپرسور را به ‌وسیله آب خنک‌ کنید تا کمپرسور زودتر راه‌اندازی شود.

مشکلات رایج کولر گازی شارپ

با توجه به پیجیدگی کولرگازی و موارد متعدد خرابی آن، در این قسمت به مواردی از خرابی های این دستگاه که قابل تعمیر می باشد اشاره می کنیم:

  • عدم تطابق سرمای دستگاه با تنظیمات انجام شده
  • عدم عملکرد ترموستات در کولر گازی شارپ
  • بروز صدای ناهنجار از کولر گازی در هنگام کار
  • کاهش سرمای کولر گازی شارپ
  • کار نکردن کولر گازی در حالی که فن موتور کار می کند.
  • عدم خنک سازی در کولر گازی
  • عدم گرمادهی در کولر گازی
  • نشت آب از کولرگازی شارپ
  • بروز صدا از کولر گازی
  • کار نکردن کولر گازی

سرویس کولر گازی شارپ

سرویس کردن کولرگازی شارپ، یک اقدام بسیار ضروری برای این دستگاه بوده و از بروز مشکلات جدی در این محصول پیشگیری می کند. به عبارت دیگر، می توان اصلی ترین نقش سرویس در تعمیرات کولر گازی شارپ را کشف نقایص جزئی و برطرف نمودن به موقع آنها عنوان نمود. لازم است بدانید که سرویس کردن انواع مدل های کولرگازی، نیاز به باز کردن دستگاه و دسترسی به بخش های مختلف آن دارد.

برای انجام صحیح این کار و عدم صدمه زدن به دستگاه، نیاز به مهارت و تجربه ی بالایی بوده و کاربران عادی به هیچ عنوان نباید اقدام به باز کردن کولرگازی نمایند. بنابراین توصیه می کنیم که برای انجام مراحل سرویس محصول خود، از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید.

نکته ی دیگر اینکه با سرویس به موقع این محصول، می توانید به موقع نسبت به شارژ گاز آن نیز اقدام نمایید. پیش تر نیز گفتیم که تمام شدن گاز و یا کاهش آن، می تواند زمینه ساز بروز اختلالاتی در کولرگازی باشد.

نمایندگی شارپ

نمایندگی شارپ، مرکزی برای بهره مندی کاربران از خدمات فروش و تعمیر محصولات این کمپانی می باشد. مدیریت این نمایندگی، در راستای ارتقاء سطح کیفی خدمات، اقدام به راه اندازی بخش های فروش و تعمیرات در این مرکز نموده است.

با این توضیح که در بخش فروش، شاهد عرضه ی بدون واسطه ی جدیدترین تولیدات شرکت شارپ اعم از ماشین های اداری، لوازم خانگی، گوشی و تبلت، دوربین و … هستیم.

5/5(17 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩