اشتراک گذاری

تانک دولوپر

تانک دولوپر که نام دیگر آن پودر سنگین است، برای تکمیل کردن مسیر کپی با تونر مخلوط می شود. تانک دولوپر محصولی از براده های آهن و حالت مغناطیسی دارد و تونر را روی درام منتقل می کند. معنای تحت‌اللفظی دولوپر (Developer) توسعه دهنده است و در علم شیمی و صنعت عکاسی با مفهوم ماده‌ ظهور و ظاهر کننده‌ عکس به کار می رود.

تانک دولوپر با چرخش، پودر را بر سطح درام می‌ساید و درام به کمک پودر، سند مربوطه را در فرایند کپی چاپ می کند. اگر در حین انتقال تانک دولوپر به دستگاه کوچک‌ترین شی خارجی با آن مخلوط شود، کیفیت چاپ تحت تاثیر قرار می گیرد و در نتیجه رگه‌های سفیدی بر روی کاغذ مشاهده خواهید کرد.

تانک دولوپر

عملکرد تانک دولوپر

تانک دولوپر در دستگاه کپی کانن به یک غلتک متقارن متصل است. به کمک این غلتک براده های آهن در تانک دولوپر از طریق تونر در قیف تونر حرکت می کند. از آنجا که دانه های دولوپر به طور منفی شارژ می شوند، بنابراین ذرات تونر با بار مثبت را نابود می کند و غلتک مهره ها را فراتر از مونتاژ درام فشار می دهد.

با حرکت درام روی کاغذ، تونر موجود از بین می رود. در نهایت به کمک سیم قرن پراکنده می شود و پس از عبور از یک فریزر داغ برای نگه داشتن تونر، روی کاغذ انتقال می یابد.

نحوه نگهداری تانک دولوپر

تانک دولوپر را فقط و فقط در شرایط خشک و کم حرارت نگه دارید، زیرا رطوبت و گرما کیفیت تانک دولوپر از بین می برد و این قطعه را فاسد می کند. در شرایط گرم و مرطوب ذرات تونر به هم می چسبد و این قطعه را خراب می کند. بی توجهی به این مورد درد کیفیت چاپ خود را نشان می دهد.

بعضی از سیستم ها به طور خودکار زمان تعویض تانک دولوپر را هشدار می دهند. در غیر این صورت این وظیفه کابر است که برای حفظ سلامت دستگاه کپی کانن و بالا بردن طول عمر این دستگاه، مداوم کیفیت تانک دولوپر و اجزای آن را چک کند.

تعمیر تانک دولوپر دستگاه کپی کانن

برای تعمیر تانک دولوپر دستگاه کپی کانن باید بدانید که هر تانک دولوپر خود به تنهایی اجزا و قطعاتی دارد. چرخ دنده های تانک دولوپر، بوش های تانک، اورینگ یا کاسه نمدی های تانک دولوپر، همزن های تانک دولوپر، مگنت تانک دولوپر، TDS یا سنسور، تیغه داکتر بلید و کولارها از جمله این اجزا هستند که در تعمیر تانک دولوپر دستگاه کپی کانن باید بررسی و ارزیابی شوند.

در غیر این صورت نمی توان عملکرد صحیح از غیر صحیح تانک دولوپر را تشخیص داد. برای اجرای تعمیر و ترمیم تانک دولوپر باید از یک مرکز استاندارد و مجهز کمک بخواهید به به خوبی با عملکرد این قطعه آشنایی داشته باشد و مسیر درست را برای تعمیر دولوپر دستگاه کپی کانن انتخاب و اجرا کند.

تعمیر دستگاه کپی

تعمیر دستگاه کپی یکی از تعمیراتی است که تقاضا های بسیاری برای آن وجود دارد. این دستگاه در سازمان ها و ادارات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل استهلاک بسیار زیادی که روزانه متحمل می شود، نیاز فراوانی به سرویس، عیب یابی، ترمیم و تعمیر دارند. در این واحد اختصاصی اطمینان می دهیم که کیفیت را هرگز فدای کمیت نمی کنیم.

تعمیرکاران این این واحد همگی در حوزه کاری خود سابقه ای درخشان و مفید دارند. پیچیدگی های این دستگاه را به خوبی می شناسند و می توانند هر آنچه را که برای اجرای درست تعمیرات دستگاه فتوکپی کانن لازم است در اختیار بگیرند. این واحد همچنین به آرشیوی قوی از قطعات جانبی اصل و اورجینال دسترسی دارد که اجرای فرایند تعویض را نیز برای تعمیرکاران ممکن می سازد.

واحد های تعمیرات کانن

دوربین‌ها و تجهیزات جانبی عکاسی و تصویربرداری و ماشین آلات های اداری حوزه کاری کمپانی کانن است. برای اجرای تعمیرات هر یک از این محصولات نیاز به فضایی جداگانه و حرفه ای است. هر یک از این واحد ها به ابزار و تجهیزات مدرن و پیشرفته ای مجهز هستند که کیفیت خدمات رسانی را تضمین می کنند.

تعمیرکاران در هر یک از این کارگاه های تعمیرات کانن تنها در زمینه کاری خود فعالیت می کنند و تجربه ای طلایی و طولانی در حوزه کاری خود دارند.

نمایندگی کانن

نمایندگی کانن یکی از مراکزی است که صفر تا صد محصولات و تولیدات کمپانی کانن را پشتیبانی می کند. در این نمایندگی می توانید مجموعه ای از بهترین خدمات را در حوزه فروش و پس از فروش دریافت کنید.

در این نمایندگی این امکان وجود دارد که با استفاده از خدمات مشاوره ای رایگان و تخصصی در انتخاب خود دقت بیشتری داشته باشید و با مقایسه محصول مورد نظر با نمونه های مشابه در سایر برند ها از نقاط ضعف و قوت آن مطلع شوید و تصمیم درست و بهینه ای در این زمینه بگیرید.

در نمایندگی کانن مشتری مداری از ارزش های ارزنده ای است که همواره در راس امور قرار دارد و مورد توجه کارمندان و مدیریت این نمایندگی رسمی است. برای اطلاع از جزئیات می توانید با این نمایندگی تماس بگیرید.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر موبایل به همراه گارانتی خدمات
تعمیر موبایل (تهران،کرج،مشهد و سایر شهرستان ها)