اشتراک گذاری

چرا کولرگازی شارپ خنک نمیکند؟

یکی از اقدامات اخیر نمایندگی کولر گازی شارپ ، ارائه ی مقالات آموزشی در ارتباط با مشکلات این محصولات پر طرفدار است. بسیاری از دارندگان کولر های گازی شارپ، با مراجعه به نمایندگی شارپ، از بروز مشکلاتی متداول شکایت دارند و در صدد کسب اطلاعات در خصوص راه های حل این مشکلات هستند. کارشناسان نمایندگی شارپ ، بر اساس تکرار و فراوانی پرسش های ذکر شده، اقدام به انتشار این سوالات کرده اند.

یکی از مهم ترین پرسش هایی که از کارشناسان واحد تعمیرات کولر گازی شارپ ، پرسیده میشود، علت خنک نکردن دستگاه است. در این مقاله قصد داریم تحت عنوان پرسش و پاسخ، به ذکر رایج ترین علل و راه های حل این مشکل بپردازیم. شما عزیزان با دنبال کردن این بخش از سایت میتوانید جواب بسیاری از پرسش های خود را در زمینه ی عملکرد کولر گازی های شارپ دریافت نمایید. در این بخش به دلایل خنک نکردن کولرگازی شارپ نیز خواهیم پرداخت.

خنک نکردن کولرگازی شارپ

دلایل عمده ی خنک نکردن کولرگازی شارپ

علت اصلی خنک نکردن کولرگازی شارپ  را میتوان پیش از هر چیز در دو گروه اصلی، مورد بررسی قرار داد. در این مواقع احتمالا کاربر یا کولرگازی شارپ خود را به تازگی خریداری کرده و یا سال های طولانی از آن استفاده کرده است. در این مقاله به بررسی علل خنک نکردن کولرگازی شارپ که از سوی کارشناسان تعمیر کولر گازی شارپ گردآوری شده است در هر دو دسته به صورت جداگانه خواهیم پرداخت.

 • دلایل خنک نکردن کولرگازی شارپ با عمر چندین ساله
 • عدم تمیز کاری و سرویس سالیانه کولر گازی شارپ
 • خراب شدن و یا مسدود شدن فیلتر کولر گازی شارپ
 • خراب و یا سوختن فن یا موتور فن کولر گازی شارپ
 • اتمام و یا کمبود گاز در سیستم کولر گازی شارپ
 • خرابی کمپرسور کولر گازی شارپ
 • خرابی ورودی و یا خروجی های هوا کولر گازی
 • مشکلات اورلود کولرگازی شارپ
 • عیب در ترموستات کولر گازی شارپ

دلایل خنک نکردن کولرگازی های تازه خریداری شده ی شارپ

کولر های گازی شارپ برای این که به خوبی بتوانند هوای خنک اتاق شما را تامین کنند از یک کمپرسور استفاده می کند. این کمپرسور در کولر های گازی معمولی در پنل خارجی دستگاه و در کولر های پنجره ای در قسمت بیرونی کولر گازی تعبیه می شود. وقتی در اغلب ساعات روز نور خورشید بصورت مستقیم بر روی کمپرسور بتابد باعث می شود که باد کولر خنکی مناسب نداشته باشد. از این رو یکی از دلایل خنک نکردن کولرگازی شارپ ، میتواند قرار گرفتن آن در معرض تابش مستقیم نور آفتاب باشد. به همین خاطر توصیه میشود کاربران موقع نصب به این مسئله توجه کافی داشته باشند.

انتخاب درست و نصب درست کولر گازی شارپ

کولر های گازی شارپ یک سیستم چرخشی در هوا ایجاد می کنند. آنها دمای گرم اتاق را دریافت می کنند و به بیرون انتقال می دهند و در عوض هوای سرد را به محیط داخل خانه هدایت می کنند. اگر گرمای بیرون اتاق به شدت بالا باشد کولر های گازی در انتقال هوای داغ به بیرون اتاق دچار مشکل می شوند. یکی از استاندارد هایی که در کولر های گازی رعایت می شود این است که، این کولر ها در یک درجه حرارت به خوبی کار کنند و در درجه حرارت دیگر کار خود را متوقف کنند.

توصیه میشود برای جلوگیری از مشکل خنک نکردن کولرگازی شارپ قبل از خرید محصول مورد نظر خود به نکاتی که در ادامه عنوان خواهد شد توجه داشته باشید. با در نظر گرفتن این پارامتر ها و برخی دیگر از موضوعات می توانید کولر گازی خود را در بهترین حالت  و متناسب با نیاز خود خریداری نمایید تا با مشکل خنک نکردن کولرگازی شارپ روبرو نشوید.

ظرفیت باد کولرگازی شارپ

 • میزان گرمای محیط.
 • تعداد کولر های گازی محیط.
 • فعالیت و تعداد نفراتی که در یک محیط کار می کنند.
 • عمر کولرگازی شارپ .
 • نصب درست کولر گازی شارپ
 • و…

نمایندگی شارپ

نمایندگی شارپ در تهران با تکیه به تخصص و تبحر بالای خود در زمینه ی فروش و ارائه ی خدمات پس از فروش، به یکی از کارآمد ترین مراکز نمایندگی شارپ در سرتاسر کشورمان بدل شده است. این مجموعه قادر است از صفر تا صد خدمات مورد انتظار را برای هر قشری از کاربران، در جای جای کشورمان، به انجام برساند.

شما عزیزان نیز در صورت تمایل به خرید محصول و یا دریافت خدمات پشتیبانی، قادر خواهید بود با برقراری تماس با هر یک از شعب نمایندگی کولر گازی شارپ ، به صورت کامل در جریان سرویس های مورد نظر خود، قرار گیرید.

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩